Seni Optima

Dôležité upozornenie: plienkové nohavičky s regulovateľnými páskami sa musia pred použitím aktivovať.

Plienkové nohavičky zakladané v stoji – samostatne alebo s pomocou opatrovateľa

seni_optima_stojka.jpg

Aktivovanú plienku priložte pozdĺž zadku tak, aby bedrové pásky boli hore.

Upevnite ju na bokoch pomocou pások, začnite ľavou. Pravá páska je ukončená suchým& amp; zipsom (A), vďaka ktorému môžete upraviť veľkosť pása plienky.

Poznámka: bedrové pásky by mali byť dobre upevnené – nemali by sa zarezávať do kože, no nemali by byť ani príliš voľné.

Po upevnení pravej pásky so suchým& amp; zipsom si dajte plienku medzi nohy a vytiahnite ju smerom dopredu. Upevnite prednú časť dvojitými kombinovanými suchými zipsami (B).

Uistite sa, že plienka dobre prilieha k telu a rozkroku, skontrolujte aj vnútorné bočné volániky, nemali by byť založené vo vnútri plienky.

Poznámka: môžete odopnúť prednú časť plienky a v prípade potreby ju znovu upevniť.

5. Použitú plienky zrolujte a odhoďte ju do koša. Nevyhadzujte použitého plienky do záchodu.

Zakladanie plienkových nohavičiek ležiacej osobe

seni_optima_lezy.jpg

Postavte sa na kraj postele a zohnite jednu nohu chorého v kolene.

Upozornenie: ak stojíte po pravej strane chorého, zohnite jeho ľavú nohu, ak stojíte po jeho ľavej strane – zohnite pravú nohu.

Obráťte chorého nabok a po dokončení ošetrovania podložte zozadu pod chorého plienkové nohavičky, ktoré ste predtým aktivovali.

Položte chorého na chrbát. Pripevnite pásky okolo pásu.

Začnite ľavou, prispôsobte veľkosť a pravú prilepte na ľavú pomocou suchého& amp; zipsu (A).

Upozornenie: bedrové pásky by mali byť dobre upevnené – nemali by sa zarezávať do kože, no nemali by byť ani príliš voľné.

Vytiahnite spomedzi nôh prednú časť plienky a upevnite ju pomocou dvojitých kombinovaných suchých zipsov (B).

Upozornenie: môžete odopnúť prednú časť plienky a v prípade potreby ju znovu upevniť.